Realizacja projektu „Ogród przyjazny dzieciom i pszczołom”

2204.2024

Czwartkowy, deszczowy poranek nie zniechęcił uczniów klasy trzeciej Szkoły Podstawowej nr 72 w Gdańsku, którzy sadzili rośliny miododajne w Rodzinnych Ogrodach Działkowych im. Tadeusza Kościuszki w Gdańsku. Całe szczęście, bo w trakcie pracy zaświeciło nam piękne słońce!

Młodzi ogrodnicy z zapałem wzięli się do sadzenia, a niektórzy podkreślali swoje doświadczenie w tej materii. I faktycznie, praca szła szybko i sprawnie. Rośliny miododajne – lawendy, jeżówki i przetaczniki – znalazły się w przygotowanych miejscach, zostały podsypane ziemią oraz korą, a odpowiednia warstwa brudu pojawiła się na ubraniach dzieci. Profesjonalne wsparcie zapewniali członkowie zarządu ROD Kościuszki, którzy przygotowali grunt oraz niezbędne narzędzia i zasoby.

Następnie uczniowie poznawali tajniki przyrody w ciekawy sposób opowiedziane przez prezes ogrodu Beatę Kaczmarską podczas spaceru po ścieżce edukacyjnej.  Zdobyta wiedza przyda im się w praktyce, ponieważ w ramach szkolnego projektu budują domki dla owadów oraz hodują rośliny.

Serdecznie dziękujemy za przyznany grant sąsiadującej z ogrodem firmie oraz uczniom Szkoły Podstawowej nr 72 im. Obrońców Westerplatte w Gdańsku za udział w projekcie „Ogród przyjazny dzieciom i pszczołom”. Projekt jest jednym z trzech zwycięskich przedsięwzięć ubiegłorocznego programu grantowego „Northvolt po sąsiedzku”.

 

 

 

 

 

 

Prezes R.O.D

im. T. Kościuszki W Gdańsku

Beata Kaczmarska

Galeria