Przegląd ogrodów w Chojnicach i Starogardzie Gdańskim

1711.2023

W ramach realizacji Uchwały nr 309/2023 Krajowego Zarządu PZD z dnia 7 września 2023 roku w sprawie zadań oświatowych Okręgowych Zarządów PZD w miesiącach  wrzesień – listopad 2023  roku komisja powołana w przez Okręgowy Zarząd  Pomorski PZD w Gdańsku w dniu 09.11.2023r. wizytowała  ROD „Kolejarz” w Chojnicach.  Komisji Przewodniczył członek Okręgowego Zarządu Pomorskiego PZD Jerzy Megger oraz członek komisji Bożenna Kaczmarek instruktor ds. ogrodniczych Okręgu. Dokonano również przeglądu  ROD „Wierzyca” w Starogardzie Gdańskim gdzie Komisji Przewodniczył członek Okręgowego Zarządu Pomorskiego PZD Jan Kowalski i członek komisji Bożenna Kaczmarek instruktor ds. ogrodniczych Okręgu.

 

            Rodzinny Ogród Działkowy „Kolejarz” w Chojnicach ma nowy Dom Działkowca. Pozwala to wykorzystanie go do spotkań z działkowcami oraz umożliwia przeprowadzenie szkoleń jak również zebrań.  Zarząd ROD w ramach grantów ARiMR wykonał izolację budynku, przeprowadził prace porządkowe oraz wykonał faszynowanie stawu. Udało się również  wykonać ścieżki edukacyjne, domki dla jeży, karmniki i budki lęgowe dla ptaków.

 

W Starogardzie Gdańskim odwiedziliśmy ROD ”Wierzyca”. Ogród ma nowe biuro, które jest na etapie urządzania. Posiada również teren wspólny przeznaczony na spotkania działkowców, który jest na etapie wykonania prac porządkowych. Komisji w czasie przeglądu towarzyszył  Wiceprezes zarządu ROD Mirosław Godlewski i Skarbnik zarządu ROD Bogdan Gradulewski. Ogród charakteryzują  szerokie dobrze utrzymane i przejezdne aleje oraz ładnie zagospodarowane działki. Działki ogrodnicze są przygotowane na zimę -  przekopane i zasiany poplon.

 

 

Instruktor ds. ogrodniczych

Bożenna Kaczmarek

 

 

Galeria