Okręgowe Dni Działkowca w Tczewie relacje uczestników

0409.2023

Dzisiaj w Tczewie odbywa się Okręgowy Dzień Działkowca. Tematy Rodzinnych Ogródków Działkowych zawsze były mi bliskie. Od lat pracuję nad ustawami obejmującymi ten zakres i spotykam się z przedstawicielami Działkowców
Na 40 lecie Polskiego Związku Działkowców zostałem nagrodzony także medalem za pracę na rzecz działkowców w Sejmie. To dla mnie ogromne docenienie i wyróżnienie!
 
 
 
Źródło Facebook Jerzy Borowczak
 
 
 
Okręgowe Dni Działkowca w Miasto Tczew. Wspaniała, coroczna impreza, na której Mieszkańcy prezentują smaczne i zdrowe owoce i warzywa. Rodzinne Ogrody Działkowe stanowią dla wielu oazę spokoju i dają relaks. Gratuluję wszystkim Działkowcom.
 
  
 
Źródło: Facebook Kazimierz Smoliński
 
 
W pięknych okolicznościach rozmawiamy z działkowcami podczas ich dożynkowego święta. Pasja, radość wspólnego przebywania dominuje dzisiaj na Bulwarach Nadwiślańskich w Miasto Tczew.
 
 
 
 
Źródło: Facebook Ryszard Świlski
 
XXX Tczewskie Dożynki Działkowe za nami. W tym roku zostały połączone z edycja wojewódzka, czyli Okręgowymi Dniami Działkowca, stąd więcej niż zwykle odznaczeń, wyróżnień, gratulacji. Jak co roku działkowcy przygotowali stoiska, aby pokazać swoje plony.
Krajowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców przyznał Odznaki ”Za zasługi dla Polskiego Związku Działkowców”: pośmiertnie Marianowi Okapcowi z ROD im. gen. Władysława Sikorskiego oraz Franciszkowi Ziegertowi i Henrykowi Kowalkowskiemu z ROD „Nad Wisłą” w Tczewie. Złote Odznaki ”Zasłużonego Działkowca” otrzymali: Anna Kupczyk oraz Kazimierz Młyński, a Srebrne Odznaki: Katarzyna Wierczyńska oraz Anna Piernicka – wszyscy z ROD Nad Wisłą w Tczewie. Gratulacje!
 
 
 
 
Źródło: Facebook Mirosław Pobłocki

Galeria