Dzień Działkowca w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym im. Stanisława Wyspiańskiego w Gdańsku

2908.2023

Cały tydzień z niepokojem patrzyliśmy w niebo, będzie padało czy jednak może nie. Prognozy były niepokojące: miało padać, miały przejść burze.  Z naszej strony wszystko było przygotowane od dawna i tak naprawdę czekaliśmy już tylko na dany dzień, 26 sierpnia i dobrą, bezdeszczowa pogodę (choć na wypadek deszczu też byliśmy przygotowani).

W naszym zamyśle tegoroczny Dzień Działkowca obchodzony 26 sierpnia miał być świętem rodzinno-sąsiedzkim. Nie tylko więc dyplomy, gratulacje, grochówka i smaczna dziczyzna, ale w pomyśle na tegoroczne świętowanie, także dobra rodzinna zabawa. Byliśmy nieco zestresowani czy wszystko wyjdzie tak jak zamierzaliśmy, czy formuła się spodoba i czy przyniesie oczekiwany przez nas efekt, czy będziemy się wspólnie dobrze bawić. A wyszło tak:

 

Prezes zarządu Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Stanisława Wyspiańskiego Andrzej Zajcew podczas oficjalnej części spotkania z okazji Dnia Działkowca 2023 podsumowujący mijający rok prac na działkach.

 

Dyplomy i upominki dla wyróżnionych w tym roku Działkowców. Wśród nas, co szczególnie cieszy i napawa optymizmem jest wiele młodych osób.

Namiot kuchni polowej, rozstawiony dzień wcześniej. Zaopatrzony jak widać w soki, wodę, sosy  oraz świeże bułeczki. A także grill, już  rozgrzany, karkówka i kiełbaski na grillu, czyli powoli zaczynamy zbliżać się ku ważnemu wydarzeniu dnia – degustacji!

Głodni goście  ruszyli tłumnie w kierunku wydawanych przez kuchnię polową kiełbasek i serwowanej karkówki przyrządzonej z największym kunsztem przez znawców sztuki kulinarnej, których, jak się okazało, mamy w składzie zarządu ROD. Znakomita dziczyzna oraz pieczone prosiaki przywiezione razem z grochówką przez firmę „Lis”sp. z o.o. z Sierakowic także cieszyły podniebienia koneserów mięs.

 

A oto dzik i grochówka oraz mistrz ceremonii Pan Darek z firmy „Lis”sp. z o.o. z Sierakowic.

Kto by pomyślał, że malowanie, tworzenie obrazów farbami to wciąż obowiązujący trend wśród najmłodszych uczestników. Malowaniu nie było końca. Dorośli już dawno poszli, podczas gdy młodsi wciąż malowali.

Wspólna zabawa zarówno ta, którą ilustruje zdjęcie, jak i gry planszowe cieszyły młodszych jak i nieco starszych uczestników święta.

 

Na legalu można było rysować po ścianach, kto by z tego nie skorzystał :-)

 

Kolejka do malowania twarzy zdawała się nie mieć końca, ale Pani Zuzia podołała wyzwaniom młodych Modeli, a efekty jej pracy i ich cierpliwości widać poniżej.

 

Woda!!! Zawsze jest dobrą zabawą, a tu balony wodne rozbryzgiwały się pod stopami każdego chętnego, mniej lub bardziej ;-), wkraczającego w strefę zaskakująco szybko pękających baloników ku niemałej uciesze młodych zawodników.

 

Podsumowując. Udało się !! Dzieci bawiły się ze sobą i z dorosłymi. Dorośli nasyceni smakołykami kuchni, chętnie towarzyszyli dzieciom w ich poczynaniach czyli, wygląda na to, że Biesiada kończąca rok pracy działkowców ogrodu im. Stanisława Wyspiańskiego w Gdańsk połączona ze wspólną zabawą cieszyła wszystkich, w tym także zmęczonych, ale  jakże usatysfakcjonowanych organizatorów, mających nadzieję na równie udane kolejne wspólne biesiadowania, do których okazje na pewno się znajdą. Czy coś można było zrobić lepiej? Na pewno niejedno, nad czym będziemy pracować już wkrótce. Teraz jednak przede wszystkim dziękujemy licznie przybyłym uczestnikom za wspólne celebrowanie, a tym samym także budowanie naszej ogrodowej wspólnoty.

 

Tekst i zdjęcia – Katarzyna i Mariusz Szymańscy.

 Andrzej Zajcew

Prezez Zarządu ROD im. Stanisława Wyspiańskiego

 

 

Galeria