Obchody 70-lecia Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. Tadeusza Kościuszki w Gdańsku i Dzień Działkowca

2808.2023

 

W sobotę 26.08.2023 w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym im. Tadeusza Kościuszki w Gdańsku świętowano 70-lecie ogrodu oraz Dzień Działkowca.

Prezes ogrodu Beata Kaczmarska wraz z zarządem przywitała przybyłych gości przedstawicieli Polskiego Związku Działkowców z okręgu pomorskiego Panią Leonardę Bachar-Kowalską Członka Okręgowego Zarządu Pomorskiego PZD w Gdańsku oraz Panią Jolantę Rutkowską Sekretarza Okręgowej Komisji Rewizyjnej Pzd w Gdańsku, przedstawicieli władz lokalnych radnych dzielnic Stogi i Przeróbka , Prezesa sąsiedniego ogrodu Rod Konopnicka w Gdańsku z którym często współpracują łącząc siły dla dobra ogrodów.  Przywitano  wszystkich przybyłych działkowców życząc im radości z posiadania tak pięknego miejsca jakim jest działka, zdrowia i siły aby te działki uprawiać i zbierać urodzajne plony, ale również znalezienia czasu na odpoczynek i czerpania satysfakcji z ogrodu.   

Członkini  Okręgowego Zarządu Pomorskiego PZD w Gdańsku Pani Leonarda Bachar-Kowalska odczytała list gratulacyjny i życzenia dla zarządu oraz działkowiczów od Prezesa Polskiego Związku Działkowców Eugeniusza Kondrackiego oraz Prezesa Okręgu Pomorskiego Mieczysława Kamińskiego,  wręczyła puchar oraz talerz z okazji jubileuszu 70-lecia ogrodu.  W imieniu Okręgowej Komisji Rewizyjnej Pzd w Gdańsku życzenia złożyła Pani Jolanta Rutkowska .

Pozostając w klimacie podziękowań przyszła pora na nagrodzenie działkowców, zarząd  ogrodu wręczył czternaście dyplomów uznania za bardzo duże zaangażowanie w rozwój ogrodu oraz pracę społeczną na rzecz społeczności działkowej. Wręczono cztery brązowe medale i dziewięć dyplomów za Działkę Roku 2023. Najważniejszym kryterium tej nagrody była uprawa warzyw i owoców aby propagować taką rolę ogrodu wśród działkowców .

Kolejnym punktem święta działkowców było rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy wypiek,  w jury konkursu zasiedli przedstawiciele Okręgu Pomorskiego Pzd oraz goście ogrodu. Wybór był bardzo trudny komisja długo debatowała i smakowała każdego wypieku . Zwyciężył przepyszny tort Pani Oksany ale wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni bo naprawdę każdy włożył dużo serca w swój wypiek.

W czasie kiedy odbywała się cześć oficjalna w świetlicy ogrodu, na świeżym powietrzu najmłodszymi uczestnikami zajmowali się animatorzy . W programie dla dzieci były zabawy

integracyjne, zabawy z chustą i kolorowymi piłeczkami, warsztaty plastyczne, warsztaty mega slime, brokatowe tatuaże,  mini disco, bańki na kijach.

Bardzo dużym zaskoczeniem dla wszystkich  był pokaz wykonany przez Aerial Dance S & silk Studio tańca w powietrzu i szpagatu. Talent i pasja młodych uczestniczek zachwycił wszystkich to był piękny pokaz,  nadal jesteśmy pod ogromnym wrażeniem.

Temperaturę w sali świetlicy rozgrzewał profesjonalny zespół muzyczny, zarząd zadbał o dobry i syty  poczęstunek więc zabawy nie było końca bo siły do tańca nie brakowało.

 

Prezes ROD im. T.Kościuszki W Gdańsku

Beata Kaczmarska

Galeria