40 lecie ROD "Stokrotka" w Kwidzynie

1506.2023

W dniu 10 czerwca 2023 r. w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym "Stokrotka" w Kwidzynie obchodzono jubileusz 40-Lecia jego założenia w którym na zaproszenie uczestniczyli Jarosław Parus Wiceprezes Okręgu Pomorskiego PZD w Gdańsku i Marianna Krawczyk Zastępca Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej PZD w Gdańsku. Uroczystości odbywały się na terenie ogrodu na skwerku rekreacyjnym przy biurze ogrodu.

Zaproszonych gości i działkowców przywitał Roman Rożniak Prezes Zarządu ROD "Stokrotka". W imieniu Mieczysława Kamińskiego Prezesa Okręgu Pomorskiego PZD list gratulacyjny odczytał Jarosław Parus i wręczył okolicznościowy puchar. W imieniu Bogusława Dąbrowskiego Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej PZD w Gdańsku list gratulacyjny odczytała Marianna Krawczyk i wręczyła okolicznościową paterę. 

Podczas uroczystości wyróżniający się członkowie PZD zostali wyróżnieni Brązową Odznaką za Zasługi dla PZD, a wzorowi działkowcy otrzymali upominki, sekatory ogrodowe.

Po części oficjalnej działkowcy przy kiełbaskach z grilla i muzyce biesiadowali do późnych godzin wieczornych.

Ogród liczący 109 działek jest dobrze zagospodarowany. Położony jest na obrzeżach miasta Kwidzyna, z dala od zgiełku ulic i miejskiego hałasu. Położenie takie gwarantuje działkowcom relaks w spokoju i ciszy.

 

Jarosław Parus

Wiceprezes Okręgu Pomorskiego PZD w Gdańsku

Galeria