Dzień Ziemi w ROD im. Władysława Sikorskiego w Gdyni

2604.2023

W dniu 23 kwietnia br. działkowcy wspólnie z rodzinami oraz Zarządem ROD z Rodzinnego  Ogrodu Działkowego im. Władysława Sikorskiego w Gdyni odpowiedzieli na Apel Rady Miasta i Prezydenta Gdyni  w sprawie zorganizowanej akcji „DZIEŃ ZIEMI 2023” w dniach 21-23 kwietnia 2023 r.

Zarząd ROD im. W. Sikorskiego w Gdyni o organizowanej akcji dowiedział się ze strony Okręgu Pomorskiego PZD w Gdańsku, na której władze OP PZD w Gdańsku zaapelowały do działkowców o zgłaszanie małych, lokalnych inicjatyw z okazji Dnia Ziemi.

„Nie było w tym nic trudnego – wypełnienie formularza zgłoszeniowego za pośrednictwem strony www.wyrzucamto.pl, gdzie należało podać ilość osób biorących udział w akcji, potrzebną liczbę worków na odpady oraz wskazać miejsce złożenia zapełnionych worków” – informuje Grzegorz Drozdowski – sekretarz Zarządu ROD.

Na zamieszczony komunikat o sprzątaniu sąsiedniego terenu za pośrednictwem strony internetowej naszego ogrodu oraz portalu społecznościowego Facebook zgłosiło się około 20 osób. Sprzątającym w tym dniu pogoda dopisała, a całą relację z prowadzonej akcji można było zobaczyć w wiadomościach wieczornych wyemitowanych przez TVP 3 Gdańsk „Panorama” (w dniu 23.04.2023 r. o godz. 21:30). 

Dzięki przeprowadzonej akcji sprzątanie ziemi działkowcy pokazali jak ważne są dla nich losy Naszej Planety.

Grzegorz Drozdowski

Sekretarz Zarządu ROD im. Władysława Sikorskiego w Gdyni

 

Galeria