Prace w Akademii Młodego Ogrodnika – ROD im. Tadeusza Kościuszki w Gdańsku - 28.10.2022

2810.2022

Październik mimo, iż to miesiąc przygotowujący ogród do zimowego snu był bardzo intensywnym miesiącem dla naszej Akademii Młodego Ogrodnika.

Kilka razy w tygodniu, a nawet codziennie gościliśmy najmłodszych mieszkańców Gdańska .

Dzieci pod okiem Instruktora Ogrodowego Pana Andrzeja oraz Sekretarza Zarządu ROD Pani Wiesławy sadziły jesienne cebulki kwiatowe. Radości nie było końca, a grabki , łopatki i konewki musiały trafić do każdych rączek. Popołudniowe godziny i weekendy należały do Harcerzy, którzy prowadzili szereg zajęć od nauki rozpoznawania liści drzew do umiejętności gotowania  na palenisku wody w menażkach.

Mając świadomość, że  zima zbliża się wielkimi krokami, a jest to pora roku najtrudniejsza dla naszych latających przyjaciół - ptaków  przeprowadziliśmy wspólnie z naszym partnerem firmą @NorthvoltPoland  warsztaty w jaki sposób im pomóc. Wspólnie budowaliśmy  karmniki i przygotowaliśmy wyśmienity i zdrowy pokarm.

 

Najmłodsi mieli okazję być również uczestnikami programu TVP Gdansk "W ogrodzie i w zagrodzie" który był kręcony w trakcie warsztatów. Zapraszamy do oglądania w sobotę 5 listopada br. o godz. 10:15.

 

Beata Kaczmarska

Prezes Zarządu ROD im. Tadeusza Kościuszki w Gdańsku

Galeria