Na Stogach powstała Akademia Młodego Ogrodnika - żeby dzieci zobaczyły, jak uprawia się warzywa i owoce - 03.10.2022

0310.2022

Akademia Młodego Ogrodnika na Stogach, wspólny projekt Northvolt i Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. T. Kościuszki, rozpoczęła działalność 30 września 2022

Akademia Młodego Ogrodnika działająca na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych im. Tadeusza Kościuszki na gdańskich Stogach to przestrzeń na świeżym powietrzu wyposażona w zadaszoną altanę, liczne donice i miejsca do uprawiania warzyw, owoców i innych roślin oraz w miejsce na ognisko. Współpracujące z Akademią szkoły i przedszkola mogą organizować tu lekcje, zajęcia na świeżym powietrzu czy warsztaty.

- Zależy nam by Akademia Młodego Ogrodnika tętniła życiem i była miejscem, w którym dzieci spędzają czas w twórczy i ciekawy sposób. Naszym głównym celem jest edukacja ekologiczna najmłodszych prowadzona w przyjazny dzieciom sposób - mówi Anna Sobolewska, dyrektorka komunikacji Northvolt Systems Poland Sp. z o.o.

- Akademia Młodego Ogrodnika to miejsce stworzone z myślą o dzieciach z naszych sąsiadujących dzielnic. Chcielibyśmy, aby poprzez zajęcia w ogrodzie zobaczyły, jak uprawia się warzywa i owoce, żeby wiedziały, że zanim te trafią na nasze talerze, potrzebują czystej ziemi i pracy włożonej w uprawę - dodaje Beata Kaczmarska prezeska Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. T. Kościuszki. -.Poprzez praktykę chcemy kształcić w młodych ludziach poczucie odpowiedzialności za środowisko, a ogrody działkowe są idealnym do tego miejscem.

Na początek dzieci upiększały sprzęt Akademii Młodego Ogrodnika

źródło:gdansk.pl

 

Galeria