Działkowcy z Pomorza podsumowali rok

0509.2022

Do Chojnic przyjechali działkowcy z całego Pomorza, którzy nie tylko podsumowali ostatni rok działalności ich stowarzyszenia, ale również przedstawili plany na najbliższe lata. W Polskim Związku Działkowców zrzeszonych jest prawie 4 miliony osób, do których należy milion działek. Tylko na Pomorzu 244 tysiące działkowców użytkuje 50 tysięcy parceli. W Chojnicach z okazji Okręgowych Dni Działkowca pojawiło się prawie pół tysiąca miłośników rodzinnych ogrodów działkowych.


Podczas uroczystości odznaczenia otrzymali m.in. samorządowcy i przedstawiciele rządu, którzy od lat wspierają ideę rodzinnych ogrodów działkowych.

Okręgowe Dni Działkowca, które odbyły się w Chojnicach, to doskonała okazja nie tylko do wymiany doświadczeń, ale i do podzielenia się swoimi obawami, bo jak się okazuje wzrost inflacji spędza sen z powiek także działkowcom.

Rodzinne ogrody działkowe w większości przypadków przekazywane są z pokolenia na pokolenie, jednak po pandemii koronawirusa Polski Zarząd Działkowców został zasypany chęcią wynajęcia nowych parceli, niestety ich liczba jest ograniczona.

Link do filmu

https://gdansk.tvp.pl/62199739/dzialkowcy-z-pomorza-podsumowali-rok

 

Źródło:

www.gdansk.tvp.pl

Galeria