Okręgowe Dni działkowca w Chojnicach

0509.2022

Amfiteatr Fosy Miejskiej w Chojnicach zdominowali dziś działkowcy. Gościem specjalnym spotkania był wojewoda pomorski Dariusz Drelich, który podczas uroczystości został uhonorowany medalem jubileuszowym za zasługi dla Polskiego Związku Działkowców.

Działka to miejsce spełniania ogrodniczych pasji, odpoczynku, relaksu, spotkań z najbliższymi, a wszystko to w scenerii kwiatów, krzewów, drzew owocowych, wypielęgnowanych trawników i grządek. Posiadacze ogródków działkowych wiedzą jak leczniczy i kojący jest kontakt z przyrodą. To pogodny azyl, do którego się wraca, i z którego nie chce się wyjeżdżać.


Tradycja ogródków działkowych liczy już 125 lat. Za początek uznaje się utworzenie przez doktora Jana Jalkowskiego w 1897 roku - „Towarzystwa Naturalnego Sposobu Życia" i ogrodu „Kąpiele Słoneczne” w Grudziądzu. Z biegiem lat ogródki działkowe stały się pasją Polaków. W II Rzeczpospolitej ruch działkowy otaczano nawet opieką państwa, dostrzegając w nim sposób na ograniczanie nierówności społecznych ale również aktywnego wypoczynku i dobrych form życia w mieście. Aktualnie polskie ogródki działkowe są uznawane za jedne z najpiękniejszych w Europie. W Polsce jest ponad milion działkowców.

Galeria