Spotkanie przedstawicieli Okręgu Pomorskiego PZD w Gdańsku z Prezesami Zarządów ROD powiatu kwidzyńskiego - 02.06.2021

0206.2021

W dniu 26 maja 2021 r. w Domu Działkowca w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym im. gen. Władysława Sikorskiego w Kwidzynie odbyło się spotkanie przedstawicieli Okręgu Pomorskiego PZD w Gdańsku z Prezesami Zarządów ROD powiatu kwidzyńskiego.

Z Okręgu Pomorskiego PZD obecni byli: I Wiceprezes Okręgu Pomorskiego PZD w Gdańsku Pan Mieczysław Kamiński, Wiceprezes Okręgu Pomorskiego PZD w Gdańsku Pan Jarosław Parus, Przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej PZD w Gdańsku Pan Bogusław Dąbrowski  i Dyrektor Biura Okręgu Pomorskiego PZD w Gdańsku Pan Andrzej Łockiewicz.

Z ramienia Prezesów Zarządów ROD uczestniczyli: z ROD „Akacja” Pan Zbigniew Tomczyk, z ROD „Leśna Dolina” Pan Andrzej Jancz, z ROD „Dankowo” Pan Andrzej Bielicki oraz Pan Stanisław Paczkowski Wiceprezes ROD „Stokrotka”. Obecna była również Pani Ewa Siuda, przyszła księgowa OFK.

Spotkanie miało na celu omówienie szczegółów spraw merytorycznych i technicznych związanych z powołanym Uchwałą Nr 284/12/2020 Okręgowego Zarządu Pomorskiego PZD w Gdańsku Ośrodkiem Finansowo-Księgowym w Kwidzynie.

Po przeprowadzeniu oględzin przedstawiciele Okręgu Pomorskiego PZD w Gdańsku stwierdzili, że warunki techniczne pomieszczenia  znajdującego się w Domu Działkowca w ROD im. gen. Władysława Sikorskiego w Kwidzynie przy ul. Hallera 58 spełniają wymogi przeznaczenia na siedzibę Ośrodka Finansowo-Księgowego w Kwidzynie. Budynek usytuowany jest na terenie ogrodu w odległości około 150 m od ulicy, do którego dojście umożliwia utwardzona droga. Jest murowany, okna i drzwi wejściowe zabezpieczone kratami,  ubezpieczony i monitorowany z rejestracją zdarzeń wstecz. Omówiono również sprawy merytoryczne związane z funkcjonowaniem OFK. Wszelkie pytania i niejasności zostały wyjaśnione przez przedstawicieli Okręgu Pomorskiego PZD. Ustalono również, jakie wyposażenie należy zakupić na wyposażenie OFK z dotacji udzielonej przez Krajową Radę PZD.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, zakończone wspólnym posiłkiem przygotowanym przez działające już od wielu lat w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym im. gen. Władysława Sikorskiego w Kwidzynie Koło Gospodyń Działkowych.

 

Andrzej Łockiewicz

Dyrektor Biura Okręgu Pomorskiego PZD w Gdańsku

Galeria