Czytajcie „działkowca”! - 19.05.2021

1905.2021

W sprzedaży jest już najnowszy, czerwcowy numer „działkowca” – największy na rynku magazyn ogrodniczy, pełen aktualnej wiedzy, porad ogrodniczych i ciekawych pomysłów na zagospodarowanie działki! To również znakomita okazja na zamówienie pakietu rocznej prenumeraty „działkowca” – w atrakcyjnej cenie i z gwarancją bezpłatnej, bezpiecznej dostawy!

● W wiosennych ogrodach królują różaneczniki, urzekające obfitym, spektakularnym kwitnieniem oraz atrakcyjnym ulistnieniem. Doradzamy jak najlepiej komponować je w ogródku i jakie rośliny dobierać im do towarzystwa. Polecamy też najcenniejsze gatunki i odmiany, odpowiednie do uprawy w małych ogrodach, zakwitające przez całą wiosnę a także jesienią, również na www.dzialkowiecsklep.pl!

 

● W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w Związku. W tym numerze odpowiemy m.in. na pytania „Czy partner działkowca może zostać członkiem PZD?”, „W jakim terminie nowy działkowiec musi zapłacić podwyższone opłaty ogrodowe?”.

 

● Ostry ból w okolicy lędźwiowej, promieniujący do nogi, to niewątpliwy znak, że mamy do czynienia z atakiem rwy kulszowej. To częsta dolegliwość wielu osób. Wyjaśniamy jak do tego dochodzi oraz kiedy jesteśmy najbardziej narażeni na bóle krzyża. Doradzamy też jak możemy sami sobie pomóc w takich przypadkach, oraz jak zapobiegać takim dolegliwościom na przyszłość!

 

 

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze: „Przesłanie Krajowej Rady i Krajowej Komisji Rewizyjnej PZD z dnia 6 maja 2021 r. z okazji 40 lat istnienia Polskiego Związku Działkowców”.

 

Jagoda kamczacka, znana także jako suchodrzew jadalny, to niezwykle cenny gatunek na działki – dostarcza smakowitych owoców o wybitnych walorach odżywczych, których próżno szukalibyśmy na sklepowych półkach! Doradzamy jak ją uprawiać i polecamy nowe, cenne odmiany, również na www.dzialkowiecsklep.pl!

 

● Zmiany klimatu, związane z globalnym ociepleniem, stają się coraz bardziej widoczne i oddziałują na nasze życie. Wyjaśniamy na czym tak naprawdę polega zjawisko globalnego ocieplenia, jakie konsekwencje ze sobą niesie i co możemy sami zrobić, aby ograniczyć tempo niekorzystnych zmian!

 

Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – jak często wykopywać cebule?

Zbieramy deszczówkę – krok po kroku.

Stosujemy biostymulatory dla roślin i gleby.

Wrotycz pospolity – polecamy do ochrony roślin.

● Poznajemy miody – miód akacjowy.

● Przyrządzamy pyszne i zdrowe potrawy z… wiosennych chwastów!

 

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty aranżacji, artykuły o ochronie roślin, uprawie w gruncie i w pojemnikach oraz wiele innych interesujących tematów!

 

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!

Galeria