Ogrody działkowe w zimowej szacie - 27.01.2021

2701.2021


Piękne widoki w rodzinnych ogrodach działkowych można podziwiać o każdej porze roku. Również w okresie zimowym, szczególnie kiedy przykryte są śnieżną puszystą pierzynką, która jest wspaniałą ochroną przed mrozem dla roślin i zwierząt.


Wydeptane ścieżki świadczą o tym, że wielu działkowców również w tym okresie przychodzi na swoje działki, ale nie tylko, aby zachwycać się urokami zimy. Przychodzą po to, aby dokarmiać ptaszki, naszych skrzydlatych sprzymierzeńców, o które warto zadbać w zimę. Warto wiedzieć, że wróbelek potrafi w ciągu roku zjeść około 8 do 10 kg owadów i robaczków, które są szkodnikami na naszych działkach. Sposoby dokarmiania są różne np. wykorzystuje się do tego celu własnoręcznie zrobione lub zakupione karmniki i poidełka. Ale również zawieszone jabłuszko na drzewie jest dla nich w tym okresie przysmakiem. Również należy dokarmiać inne zwierzęta, jak np. koty zimujące na działkach.


Odwiedzanie ogrodów działkowych w tym okresie wskazane jest również ze względu bezpieczeństwa przed włamaniami i kradzieżami. Chociaż odpukać w niemalowane drzewo w ostatnich latach jest ich coraz mniej.


Zdjęcia wykonane w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym im. Władysława Sikorskiego w Kwidzynie.

 

Edward Cybulski

Instruktor SSI

ROD im. Władysława Sikorskiego w Kwidzynie

 

Galeria