ROD Centra-Elektron w Starogardzie Gdańskim reaguje na zapotrzebowanie na nowe działki w czasie epidemii

1408.2020

Czas pandemii to dla naszego ogrodu ogromne utrudnienie. Jako wspólnota staramy się pomagać sobie nawzajem. Przykładem jest działkowiczka (80 lat), która nie mogła wrócić z Niemiec do kraju. Pytano nas jako Zarząd, czy mamy informacje, co się z Panią dzieje (może jest chora). Gdy tylko udało jej się przybyć do nas, każdy jak tylko mógł starał się pomóc, by działeczkę zagospodarować. Panowie przekopali ziemię, sąsiadka pomagała sadzić flance roślin, które działkowcy przynieśli, nasiona również podarowano pani. Ogródek bardzo szybko odzyskał swoją świetność. 

Posiadamy wiele niezagospodarowanych działek. Przekazujemy wśród znajomych, że mogą nabyć ogródek. Działkowcy starają się pomóc nowym działkowcom uporządkować teren działeczki. Służą pomocą, pożyczają narzędzia. Przykładów można by mnożyć wiele. Organizując dzień gospodarczy na rzecz ogrodu przygotowaliśmy kilka działek, by można je zagospodarować. W ciągu roku oddaliśmy do użytku prawie 30 działek.

Staramy się, by jak najwięcej rodzin z dziećmi nabywało działeczki. Kilka rodzin jest dość licznych - mających 6, 7, a nawet 11 dzieci. Dzieci sprawiają, że jest u nas wesoło i radośnie. 

ROD Centra-Elektron w Starogardzie Gdańskim ma być miejscem, gdzie spędza się czas miło i serdecznie. U nas tak jest.

Czeka nas jeszcze wiele pracy, ale damy radę. W miłej atmosferze lepiej się pracuje.

 

                                                                         Za Zarząd ROD Centra Eletron

                                                                           Małgorzata Pliszka (Prezes)

Galeria